Alfalfa
Alfalfa

Alfalfa

Regular price $1.99
Unit price  per 

Widely grown throughout the world as forage for cattle, Alfalfa is most often harvested as hay, but can also be made into silage, grazed in pastures, or fed as green chop. It can also be eaten in sprout form, added to salads and sandwiches.